Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kurum Kentsel Dönüşümde Gelinen Noktayı Açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm konutlarında gelinen son duruma dair bilgiler verdi. Detaylar haberde;
Bakan Kurum Kentsel Dönüşümde Gelinen Noktayı Açıkladı
Yorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kadıköy’de “Hasanpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Toplantısı” ve ardından bir otelde düzenlenen “Kadıköy İş İnsanları Buluşması”nda devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarında gelinen noktaya dair bilgiler verdi.

Kurum, kentsel dönüşümde büyük bir adım olarak nitelendirdiği “Yarısı Bizden Kampanyası“ndaki son rakamları da açıkladı.

İstanbul’un 39 ilçesinin her sokağında ve mahallesinde çalışmalar yaptıklarını, bir taraftan da kentsel dönüşüm hizmetlerini yürüttüklerini söyleyen Kurum, “16 milyon İstanbullunun bir an önce sağlıklı, güvenli yuvalarına kavuşması için bu mücadeleyi veriyoruz” ifadesini kullandı.

“İstanbul’a 695 Bin Kentsel Dönüşüm Konutu Kazandırdık”

Kurum, konuşmasının devamında, sahada 93 bin konutla ilgili çalışmaların devam ettiğini, bugüne kadar 695 bin kentsel dönüşüm konutunu İstanbul’a kazandırdıklarını kaydetti.

Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyası’na değinen Kurum, kampanyada ortaya çıkan son rakamları paylaştı.

Kaynak: Twitter / @murat_kurum

Kampanyayla yarısı bizden, yarısı da devletten dediklerini aktaran Kurum, büyük bir dönüşüm projesi başlattıklarının altını çizdi.

Kampanyaya 529 Bin Bağımsız Bölüm Başvurusu

500 bini Anadolu Yakası’nda, 500 bini Avrupa yakasında ve 500 bini de vatandaşların rızası çerçevesinde, yerinde hızlı, gönüllü anlayışıyla İstanbul’u dönüştüreceklerini ifade etti.

Bugün itibarıyla yüzyılın dönüşümü olarak nitelendirdiği Yarısı Bizden Kampanyası’na tam 529 bin bağımsız bölümün başvuru yaptığı bilgisini verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu