Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kurum: İstanbul’umuz İstikbale Doğru Güvenle Yürüyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi kapsamında düzenlen törende açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Bakan Kurum: İstanbul’umuz İstikbale Doğru Güvenle Yürüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi 1. etap anahtar teslimi ile 2. ve 3. etaplarda kentsel dönüşüm başlangıç töreninde açıklamalarda bulundu. Kurum’un gündeminde İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmaları vardı.

Bakan Kurum, İstanbul’un 39 ilçesinde insanüstü bir gayretle hedeflere en kısa zamanda ulaşmak adına çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

Kurum: İnsanüstü Gayretle Çalışıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dönüşmeyen tek bir sağlıksız konut kalmayacak” sözünü hatırlatan Kurum, Türkiye’nin her yerinde ve İstanbul’un 39 ilçesinde insanüstü bir gayretle çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Fikirtepe’de artık kangren haline gelmiş bir sorunu çözmeyi başaran iradenin hep birlikte sonucunu gördüklerini, Fikirtepe’de anahtarları teslim ettiklerini ve yeni dönüşümleri başlattıklarını ifade etti.

2012 yılında sarf ettiği “Her türlü siyasi bedeli göze alıyorum. Kentsel dönüşüm başlayacak” sözlerini hatırlattığı ve Yeni Fikirtepe’nin mimarı olduğunu söylediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükranlarını arz eden Kurum, bu duruşla bugüne kadar ülke genelinde 3,3 milyon yuvanın depreme karşı dayanıklı hale getirildiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @murat_kurum

Erdoğan’ın ev sahibi olmayanın kalmayacağına ve bu anlayışla çalışmaları gerektiğine dair sözlerini de aktaran Kurum, TOKİ çatısı altında son 20 yılda 1.2 milyon konut üretildiğini ve 5 milyona yakın ailenin, vatandaşın güvenli yuvalara kavuşturulduğunu kaydetti.

İstanbul’da 58 Riskli Alanda Şantiyeler Kuruldu

İstanbul’a kuş bakışı bakılması halinde 58 riskli bölgede şantiyelerin kurulduğunun görüleceğini söyleyen Kurum, 2012’den bugüne şehirde 695 bin konutun daha güvenli hale getirildiğine dikkat çekti.

Bugün itibarıyla sahada 93 bin konutun dönüşümünün, sosyal konut ve millet bahçeleriyle devam ettiğinin altını çizen Kurum, “İşte İstanbul Finans Merkezimiz, dev eserlerimizle İstanbul’umuz istikbale doğru güvenle yürüyor, Türkiye Yüzyılı’na hazırlanıyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum, ayrıca “Bir milletin ödeyebileceği en ağır bedelin yaşanan depremlerle ödendiğini” söylerken, depremler nedeniyle bugüne kadar 130 bin canı kaybettiklerini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.