Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kurum İlk Evim Arsa Projesinde Yeni Detayları Açıkladı

Sosyal konut projesi kapsamında arsa satışlarına ilişkin yeni bilgiler kamuoyuyla paylaşılıyor. Bakan Kurum’un açıkladığı detaylar haberde;
Bakan Kurum İlk Evim Arsa Projesinde Yeni Detayları Açıkladı
HABER GİRİŞ

“İlk Evim Arsa” projesiyle ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, projenin şartlarına ilişkin bilgilendirme yaptı.

Sosyal medya hesabı üzerinden bilgi veren Bakan Kurum, müşterek konut arsalarında yapılacak binaların kat ve metrekare şartlarını paylaştı.

1 milyon konut arsasının altyapı çalışmalarının Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılacağını, talep edilmesi halinde yapım desteği de verileceğini söyledi.

Kurum, “Vatandaşlarımız müstakil arsaya başvurabilir, kendi evini yapabilir. Müşterek parsellerde ise 5 katı geçmeyecek binalarda oturabilir” dedi.

Proje kapsamındaki arsaların 350 ila 500 metrekarelik alanlar olduğunu, müstakil konut arsalarının en fazla bürüt 150 metrekare konut yapmaya müsait olduğunu açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca bakanın yaptığı paylaşımda, 2 yıllık süre zarfında konut çalışmalarının tamamlanması şartının olduğu görüldü.

Bakan, bu süre içinde konutu bitiremeyen hak sahibinden ödediği paranın yüzde 10’unun kesilerek arsanın geri alınacağını duyurdu.

Bakan Kurum Sosyal Medya Paylaşımı
Kaynak: Twitter

Bakan Kurum, planları onaylanan ve hak sahibi belli olan arsaların tapularının verilecek tarihi de paylaştı. Tapu teslimi için Aralık ayını işaret etti.

Elektrik, su, kanalizasyon gibi altyapı çalışmalarının 2 yılda etaplar halinde tamamlanacağını ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.