Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kurum: Emisyonda Büyük Bir Taahhütte Bulunuyoruz

Bakan Kurum, Mısır’da düzenlenen konferansta açıklamalarda bulundu ve emisyon azaltımı konusunda bilgiler verdi. İşte detaylar;
Bakan Kurum: Emisyonda Büyük Bir Taahhütte Bulunuyoruz
Yorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Mısır’ın Şarm El-Şeyh kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda açıklamalarda bulundu. Kurum, bu etkinlikler kapsamında Türkiye’nin iklim değişikliği mücadelesinin ayrıntıları ve yürürlükte olan projeleri hakkında bilgiler paylaştı.

2030 yılı itibariyle 1 milyar 175 milyon ton gerçekleşmesi gereken emisyonlardan yüzde 21 azaltım sağlayacaklarını hatırlattı. Bugün Ulusal Katkı beyanını güncellediklerini ve 2030 yılında gerçekleşmesi öngörülen artıştan yüzde 21 azaltım hedefini yüzde 41’e çıkardıklarını duyurdu.

Yaklaşık 2 kat daha büyük bir taahhütte bulunduklarını söyledi. 2030 yılında 500 milyon ton emisyonu azaltacaklarını belirtti.

Tüm dünyayla paylaştıkları önemli bir konu olan emisyonların zirve yapacağı yıla dikkat çekti. Bu yılın en geç 2038 olduğunu, tüm emisyonların en fazla zirve yapacağı yıl olarak dünyaya ilan ettiklerini vurguladı.

2031 COP (düzenleme) adaylığını duyurduklarını, daha önce Türkiye olarak birçok konferansa ev sahipliği yaptıklarını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu