Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kurum Deprem Bölgesinin Yüzde 95’ine Su Verildiğini Açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremin ardından bölgenin büyük bölümüne su verilmeye başlandığını açıkladı.
Bakan Kurum Deprem Bölgesinin Yüzde 95’ine Su Verildiğini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen büyük depremlerin ardından 10 ilde yaşanan yıkım, suların da kesilmesine neden olmuştu. Bu durum hijyen sıkıntısını ve salgın hastalık endişelerini beraberinde getirdi.

Konuyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum deprem bölgesinde suyun hayati önemde olduğunu belirterek İller Bankasınca (İLBANK), ilk günden bu yana 750 personelle altyapıya dair tüm çalışmaların hızla yürütüldüğünü ve içme suyu altyapısının onarıldığını söyledi.

Bölgenin yüzde 95’ine suyun verildiğini aktaran Kurum, “Arama-kurtarma çalışmaları sonrası tüm bölgeye su verilebilecek” ifadelerini kullandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada İLBANK’ın, depremlerin hemen ardından 500’ü uzman 750 personeliyle yapıların hasar tespiti ve bölgenin içme suyuna erişimini sağlamak için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Depremde yıkımların yaşandığı 10 ilde 151 yerel yönetim, hayatın normale dönmesi için en büyük ihtiyaçlardan biri olan içme suyuna erişim konusunda, belediyelerle iş birliği içerisinde hareket ediyor.

İLBANK’ın şehirlerin bir an önce içme suyuna kavuşabilmesi için 500 uzman personel, 142 araç ve ekipmanla su iletimine yönelik altyapı çalışmalarında sona gelindi. Kalan çalışmaların, AFAD’ın arama kurtarma faaliyetlerini sonlandırmasının adından tamamlanması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.