Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kurum: 3-4 Ay İçinde İnşa Faaliyetleri Başlayacak

Bakan Kurum, deprem bölgelerine inşa edilecek binaların 4 kattan fazla olmayacağını belirterek, 3-4 ay içinde çalışmaların başlayacağını söyledi. Detaylar haberde...
Bakan Kurum: 3-4 Ay İçinde İnşa Faaliyetleri Başlayacak
Yorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yapımı süren konteynerlerde incelemelerde bulundu. Depremden etkilenen 10 ilde TOKİ koordinasyonunda bakanlığın tüm birimleri ile inşaat sürecini başlattıklarını dile getirdi.

Bakan Kurum, hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla inşaat süreçlerinin 10 ilde eş zamanlı olarak başlayacağını aktardı.

“Yeni Yapılan Binalar 3 -4 Katı Geçmeyecek”

Konteyner çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Kurum, Gaziantep, Nurdağı ve İslahiye’de 4 bin 500 konteynerin kurulumunun devam ettiğini kaydetti. Bugün itibarıyla ise bin konteynerin kurulumunun tamamlandığını söyledi. Ön yerleşim yerlerinin kalıcı yerleşim yerleri olmasıyla ilgili çalışmaları yürüteceklerini aktardı.

Yapılacak binaların detayları hakkında bilgi veren Kurum, zemin artı 3-4 katı geçmeyecek ve altına dükkan olmadan inşa edileceğini söyledi. Eğer zemin kalitesi kötüyse, sıvılaşma varsa ve fay hattına yakınsa kesinlikle yapılaşmanın olmayacağını kaydetti.

“3-4 Ay içinde İnşa Faaliyetleri Başlayacak”

Stabil bir betonarme olsun istediklerini belirterek, radye temel üzerine tünel kalıp sistemiyle gerçekleşeceğini bildirdi. Kurum, “TOKİ’yle yaptığımız 1 milyon 180 bin konutun hepsi dimdik ayakta, hiçbir bina yıkılmadı, hiçbir binada vatandaşımız hayatını kaybetmedi.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin en iyi mimarlarıyla birlikte çalıştıklarını, tüm mimar ve mühendislerin deprem bölgesi için seferber edildiğini vurgulayan Kurum, 3-4 ay içinde bütün deprem bölgelerinde inşa faaliyetlerinin başlayacağını kaydetti. Köylerdeki tek katlı yapıların bölgenin kültürel dokusuna göre planlandığını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu