Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Koca’dan Covid’in Son Durumuna Dair Açıklama Geldi

Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 ile ilgili en son bilgileri paylaşırken, geçen haftalarda özel bir hastanede çıkan ve tepki oluşturan görüntülere dair açıklama yaptı.
Bakan Koca’dan Covid’in Son Durumuna Dair Açıklama Geldi
Yorum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında Covid-19 ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca geçen haftalarda hastaya uygulanan eziyet görüntüleriyle gündemde yer alan özel hastanenin son durumuna değindi.

Bakan Koca, Covid-19’un artık grip gibi geçtiğini vaka sayılarının şuan 3 binlerde olduğunu belirtti. Almanya’da günlük vaka sayısının geçen hafta 140-150 binleri, İspanya, İtalya ve İngiltere’de 60-70 binleri gördüğünü kaydetti. Türkiye’de de 3-4 hafta sonra yükselişe geçebileceğini duyurdu.

“Türkiye Salgınla En İyi Mücadele Eden Ülkelerden Biri”

Vatandaşların tam uyumuyla Türkiye’nin dünyada salgın ile en iyi mücadele eden ülkelerden biri olduğunu belirtti. Bu olumlu durumun sürmesinin gerektiğini ifade etti. İnsanların aşılarının olmasının gerektiğini ekledi.

Bakan Koca geçtiğimiz günlerde Covid-19’a dair açıklamalar yapmıştı. Hastalığın dalgalı seyirde devam ettiğini ve vaka sayılarında artışların olacağını belirtmişti. Hatırlatma dozlarının ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulamıştı. Aşı olma oranlarıyla ve tedavide elde edilen başarıyla hastalığın etkisinin azaldığını ifade etmişti.

“Toplumun Vicdanını Yaralayan Görüntüler”

Geçen haftalarda özel bir hastanede ortaya çıkan görüntülerle ilgili konuşan Koca, bunun kabul edilemez olduğunu aktardı. Toplum vicdanını yaralayan görüntüler olduğunu söyledi. Soruşturmanın başladığını erken dönemde biteceğini kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu