Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Koca Duyurdu: Boşaltılması Gereken Hastaneler Var

Sağlık Bakanı Koca, deprem bölgesinde salgın hastalıkların olmaması için sağlanması gereken imkanları sıraladı. Detaylar haberin içerisinde;
Bakan Koca Duyurdu: Boşaltılması Gereken Hastaneler Var
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerin üzerinden bir ay geçti. Bölgedeki yeniden yapılanma ve temel ihtiyaçlara yönelik çalışmalar devam ediyor. Kabine toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem bölgesiyle ilgili detaylar verdi.

Koca, deprem bölgesinde herhangi bir salgın hastalık belirtisi olmadığını söyledi. Ancak bunun olmayacağı anlamına gelmemesi gerektiğini vurguladı.

Salgın hastalıkların olmaması için güvenilir su, gıda ve hijyenik tuvalet ortamının sağlanması gerektiğine dikkat çekti. Söz konusu tedbirlerin alınması durumunda salgın ihtimalinin de azalacağını kaydetti.

Hatay’daki Şebeke Suyunu İçmeyin!

Hatay’da su sıkıntısı olmadığına da değinen Koca, şehirdeki şebeke suyunun içme suyu olarak kullanılmaması konusunda uyarıda bulundu. Şebeke suyunun genel amaçlı kullanımında sorun olmadığının bilgisini vererek, şebeke suyunun temizlik amaçlı kullanabileceğini ekledi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) bütün bölgelere ambalajlı kullanılabilir içme suyu temin etmeye çalıştığına işaret eden Koca, bölgede su açısından bir sorun olmadığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Kamu Hastaneleriyle İlgili Detaylar Paylaşılacak

Olası depremlere karşı diğer illerdeki hastanelerde risk değerlendirme ve tespit çalışmalarının yapıldığı bilgisini veren Koca şöyle konuştu;

“Cerrahpaşa, Çapa, İstanbul ve Ankara’daki diğer kamu hastanelerimizle ilgili ne yapacağımızı 1-2 gün içerisinde açıklamış olacağız. Boşaltmamız gereken hastanelerimiz var.”

Hastanelerle ilgisi süren çalışmalarda adımlar atıldıkça ve yapı analiz sonuçları çıktıkça kamuoyuyla paylaşılacağına dikkat çekti.

42 bin 500 sağlık personeli alımıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Koca, herhangi bir iptalin söz konusu olmadığını ifade etti. Şu anki durumların da dikkate alınarak planlamalarda değişiklikler yapıldığını ve çalışmalarla ilgili detayların en kısa zamanda ilan edileceğini aktardı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın