Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kirişci’den Çiftçilere Tarımsal Destek Ödemesi Müjdesi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, ​​​​​​​Twitter hesabından yaptığı paylaşımla çiftçilere yapılacak tarımsal destek ödemelerine dair bilgiler verdi. Detaylar haberde;
Bakan Kirişci’den Çiftçilere Tarımsal Destek Ödemesi Müjdesi
Yorum

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen afet bölgesindeki depremzedelere verilecek tarımsal destek ödemelerine dair açıklama geldi. Bakan Kirişci, çiftçilere tarımsal destek ödemelerinin bugün yapılacağını duyurdu.

Kirişci’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre 1 milyar 438 milyon 299 bin liralık tarımsal destekleme ödemeleri bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılmış olacak.

Destek Ödemeleri Bugün Hesaplara Aktarılıyor

Açıklamada, afet bölgesindeki depremzede yetiştiriciler için 1 milyar 364 milyon lira yem desteği başta olmak üzere, toplam 1 milyar 438 milyon lira destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağı ifade edildi.

Paylaşımda sunulan tabloya göre söz konusu destek tutarları şöyle sıralanıyor:

  • Afet bölgesi ilan edilen illerdeki yetiştiricilere yem desteği: 1 milyar 364 milyon 608 bin 700 TL
  • Hububat, baklagil ve dane mısır desteği: 65 milyon 109 bin 592 TL
  • Kırsal kalkınma yatırımları desteği: 8 milyon 581 bin 288 TL
Kaynak: Twitter / @VahitKirisci

Afet Bölgesindeki Baraj ve Göletler Takip Altında

Bakan ayrıca, deprem bölgesindeki baraj ve göletlerin son durumuna dair bilgi verdi.

İHA’ların bölgedeki baraj ve göletler için görevde olduğunu söyleyen Kirişci “Afet bölgesindeki baraj, gölet, yağış havzaları ve isale hatlarını, DSİ’de görevli mühendislerimizce geliştirilen yöntemlerle anlık olarak takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Twitter / @VahitKirisci

Kirişci, bunun yanı sıra ülke genelindeki kurum misafirhane kapasitesinin tamamının depremzede vatandaşların emrinde olduğu bilgisini verdi.

Yapılan sosyal medya paylaşımında “Bu kapsamda Ankara’daki UTEM misafirhanemizde ağırladığımız depremzede vatandaşlarımızla bir araya geldik. Tüm imkânlarımız ile depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu