Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kirişci: Maraş Yeniden Şahlanışın Evrelerinin Göstergesi

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Kahramanmaraş'ın her geçen gün ekonomik ve sosyal hayatıyla diriliş, yeniden şahlanış evrelerinin göstergesi olduğunu belirtti.
Bakan Kirişci: Maraş Yeniden Şahlanışın Evrelerinin Göstergesi
HABER GİRİŞ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kahramanmaraş’taki Heyecan Bahçesi Tesisleri’nde düzenlenen sahur programında açıklamalarda bulundu. Kirişci, Kahramanmaraş’ın her geçen gün ekonomisi ile sosyal hayatıyla bir dirilişin ve yeniden şahlanışın evrelerini gösterdiğini ileri sürdü.

Demokrasilerde medyanın gücünün önemine ve kıymetine vurguda bulunan Kirişci, medyanın çalışmalara yaptığı desteğin Kahramanmaraş’ın bir an önce kalkınmasına da destek anlamına geldiğini savundu.

Kahramanmaraş’ın 6 Şubat tarihli depremlerde 12 bin 562 evladını kaybettiğini söyleyerek, şehri kahraman olarak nitelendirdi.

Kirişci, “Bu kahramanlığı, sıradan, rastlantısal bir kahramanlık asla değildir. 31 Ekim 1919’da Sütçü İmam’a o kahramanca davranışı sergileten ruh neyse, bugün Kahramanmaraş’ta ki 12 bin 562 evladı toprağa vermiş geride kalanlar olarak sergilediğimiz duruş tam da budur.” ifadelerini kullandı.

Kirişci, Kahramanmaraş’taki Esnafla Hasbihal Etti

Şehrin her geçen gün ekonomisiyle sosyal hayatıyla bir dirilişin ve yeniden şahlanışın evrelerini gösterdiğini belirterek, şehrin farklı bölgelerindeki esnafla konuştuğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Anadolu Ajansı (AA) programa, Adalet ve Kalkınma (AK) Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ile Kahramanmaraş milletvekili adayları Ömer Oruç Bilal Debgici, Tuğba Köksal ve Ramazan Gürbak’ın katıldığını bildirdi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.