Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kirişci: Geçici İşçilerin Kadro Süreci Başladı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, geçici işçilerin kadro süreciyle ilgili gelinen noktaya dair açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Bakan Kirişci: Geçici İşçilerin Kadro Süreci Başladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zafer Kalkınma Ajansı’nda tarım sektörü temsilcileriyle bir araya gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, sektörel gelişmeler ve geçici işçilerin kadro süreciyle ilgili gelinen noktaya dair çeşitli açıklamalarda bulundu.

Öncelikle 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesinde yaraları hızla sarmaya devam ettiklerini söyleyen Kirişci, bölgedeki şehirlerin kısa sürede ayağa kaldırılacağını ifade etti.

Geçici İşçiler Kadroya Alınıyor

Kirişci, merakla beklenen geçici işçilerin kadro süreciyle ilgili gelinen noktadan da bahsetti.

Bakanlık bünyesinde geçici işçi statüsünde çalışan 26 bin 982 kişinin sürekli işçi kadrosuna geçişlerinin, iş ve işlemlerinin başlatıldığı bilgisini verdi.

Orman Köylülerini Rahatlatacak Adımlar Geliyor

“ORKÖY’den yararlanan vatandaşlarımız var. Bunların ne kadar zor şartlarda ormanlarımızı sahiplendiğini biliyoruz” diyen Kirişci, bu çerçevede özellikle orman köylülerini ekonomik olarak rahatlatacak 4-5 adımın atılacağını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Kirisci, konuyla ilgili açıklamasında “Ormanı adeta muhafız gibi herhangi bir bedel almaksızın koruyan ve kollayan orman köylüsüne, ormandan elde edeceğimiz gelirin yüzde 10’unu vereceğiz” ifadesini kullandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @VahitKirisci

Afetzede Arıcılara Besleme Şekeri Desteği

Bakan, ayrıca yıkıcı depremlerden etkilenen 12 ildeki 10 bin 328 arıcı vatandaşa 1 milyon 339 bin 613 arılı kovan için 5 bin 358 ton besleme şekeri dağıtımına başlandığının bilgisini verdi.

Orman kooperatifleriyle ilgili düzenlemeden de bahseden Kirişci, orman köylülerinin kereste ihtiyaçlarının karşılanması ve kırsalda sosyal güvenliğin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Özellikle Kovid-19 salgını sonrasında kırsaldan kente dönüşlerin yaşanmaya başladığına dikkat çeken Kirişci, bunun önüne geçmek için ‘akıllı köy‘ adını verdikleri bir köy konsepti oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.