Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kirişci: Çocuklarımız Rahatlıktan Dolayı Bir Şey Yapmıyor

Kanada’nın Montreal kentinde Türk toplumu ile bir araya gelen Tarım Bakanı Vahit Kirişci, yurt dışında yaşayan vatandaşların yanında olduklarını söyledi.
Bakan Kirişci: Çocuklarımız Rahatlıktan Dolayı Bir Şey Yapmıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Birleşmiş Milletler (BM) Biyoçeşitlilik Konferansı (COP15) için Kanada’ya gitti. Burada konferans çalışmaları bittikten sonra Monteral kentine geçerek, Türk Kültür Merkezi’nde Türk toplumu ile bir araya geldi.

Kirişci’nin yanında Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, Türkiye’nin Uluslararası Havacılık Örgütü (ICAO) Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Suat Hayri Aka ve Türkiye’nin Montreal Başkonsolosu Sencer Yöndem gibi isimler de bulundu.

Yurt dışında yaşamanın zorluğunu çok iyi bildiğini söyleyen Bakan Kirişci, Aziz Sancar’ın yıllar önce Amerika’ya gelmeseydi, Nobel ödülünü belki de alamayacağını söyledi.

Konuşmasında “Bunu bir hicret gibi düşünün. Zorluğun, size, evlatlarınıza ve ülkemize neler kazandıracağını unutmayın. Biz Türkiye’de kendi çocuklarımıza bazı şeyleri yaptıramıyoruz. Niye? Çünkü rahatlık var.” şeklinde sözlere yer vererek, zorluğun getirdiği pozitif yanlara değindi.

Amerika, Kanada veya İngiltere’ye giden Türk çocuklarının buradaki yokluk ve zorluk nedeniyle zamanını, parasını, zekasını ve her türlü imkanlarını daha verimli kullandığını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Yurt Dışındaki Vatandaşların Her Zaman Emrindeyiz

Yurt Dışındaki Vatandaşların Her Zaman Emrindeyiz
Kaynak: Twitter

Türkiye’nin, yurt dışında görev yapan diplomatik temsilciliklerinin, vatandaşlarının her zaman emrinde olduğunu ve sıkıntılarını gidereceğini ifade etti.

BM Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi 16. Taraflar Konferansı’na Türkiye’nin ev sahipliği yapacağını duyuran Kirişci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Montreal’de verdiğimiz resepsiyonda 2024-2026 Dönem Başkanlığını üstleneceğimiz #COP16 vesilesiyle değerli mevkidaşlarımı ve üye ülke temsilcilerini ülkemize davet ettik.” ifadesine yer verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın