Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kirişçi: 1 Milyardan Fazla Hibe Ödemesi Yapılacak

Bakan Kirişçi, Kırsal Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Projesi'nin sonuçlarını paylaştı. Detaylar haberde...
Bakan Kirişçi: 1 Milyardan Fazla Hibe Ödemesi Yapılacak
HABER GİRİŞ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, sosyal medya hesabından Kırsal Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Projesi’nde 2022-2023 başvuru dönemi sonuçlarına dair paylaşımda bulundu.

Bakan Kirişçi, paylaşımında kırsalda 478 yatırım projesine toplam 1 milyar 43 milyon 511 bin TL hibe ödemesi gerçekleştireceklerini bildirdi. Proje başvurularının 70 ilde sonuçlandığını kaydetti.

Söz konusu proje kapsamında 2 milyar 325 milyon TL tutarındaki 478 yatırım projesine toplam 1 milyar 43 milyon 511 bin TL hibe ödemesi gerçekleştireceklerini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanlığı konuya dair açıklama yaptı. Bakanlığın resmi sitesinde yer alan bilgilere göre söz konusu programdan en çok Konya’daki yatırımcılar faydalandı. Sonrasında Kayseri, Ankara, İzmir ve Mersin geldi.

Hibe desteği ile doğal kaynaklar ve çevre gözetilerek kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesinin hedeflendiği bildirildi. Bunun yanında tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, geriye dönük izlenebilirliğin sağlanmasın da amaçlandığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Bakan Kirişçi ayrıca geçen yılın tarımda rekorların yılı olduğunu belirtti. Türkiye’nin 515 bin ton su ürünleri üretimiyle Avrupa Birliği lideri olduğunu ifade etti. Bunun yanında geçen yıl 128,6 milyon ton bitkisel üretimin, 1,7 milyar dolar su ürünleri ihracatının, 30 milyar dolar ihracatın gerçekleştiğini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.