Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kasapoğlu’ndan Öğrenciler için Yurt Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabından yurt ücretlerine ilişkin bir açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Bakan Kasapoğlu’ndan Öğrenciler için Yurt Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğrenciler için yurt ücretlerine dair bazı bilgilendirmelerde bulundu.

Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarının depremzedelere tahsis edilmesinin ardından yurt ücretlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Kasapoğlu’ndan Yurt Açıklaması

Paylaşımında, Şubat ayında ve bahar yarıyılında Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarından ayrılmış olan üniversite öğrencilerinin herhangi bir yurt ücreti ödemelerinin söz konusu olmadığını belirtti.

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen illerde bulunan öğrencilerin ise yurtta kalsalar dahi ödeme yapmayacakları bilgisini verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @kasapoglu

Bakan Kasapoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

GCM Yatırım Banner

“Yurt ücretlerine ilişkin Şubat ayında ve bahar yarıyılında yurtta kalmayan öğrencilerimizin elbette herhangi bir ücret ödemeleri söz konusu değildir. Deprem illerinden öğrencilerimiz ise yurtta kalsalar dahi ödeme yapmayacaklardır.”

Gençlik Kampları Depremzedelerin Hizmetinde

Gençlik ve Spor Bakanlığı “Sen korkma, yeniden doğar güneş” mesajını verdiği paylaşımda ise Gençlik ve Spor Bakanlığı kamplarının depremzedelerin hizmetinde olduğunu bildirdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @gencliksporbak

Paylaşımda, “Her yıl binlerce gence ev sahipliği yapan GSB Gençlik Kamplarımız şimdi de depremzedelere yuva oluyor” ifadelerine yer verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.