Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kacır’dan Seul Mesajı: Gelecek Adına Yeni Başlangıçlar

Bakan Kacır, Seul'de önde gelen teknoloji şirketleriyle gerçekleştirilen görüşmelerin yeni başlangıçlar anlamına geldiğini söyledi. Detaylar haberde;
Bakan Kacır’dan Seul Mesajı: Gelecek Adına Yeni Başlangıçlar
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 24. Dünya Bilgi Forumu’na katılmak üzere gittiği Güney Kore’nin başkenti Seul’de önde gelen teknoloji şirketleriyle gerçekleştirilen görüşmelere dair açıklamada bulundu.

Kacır, Türkiye’ye olan yatırımcı ilgisinin büyüdüğünü gösterdiğini söylediği görüşmelere dair sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

LG Energy, L&F ve CS Wind Şirketleri ile Görüşüldü

Görüşmelerin içeriğine dair detaylar veren Bakan, dünyanın en büyük batarya üreticileri arasında yer alan LG Energy‘nin yanı sıra batarya katot üreticisi L&F ve rüzgar türbini bileşenleri üreticisi CS Wind yetkilileri ile kapsamlı toplantılar yapıldığı bilgisini iletti.

Gerçekleştirilen görüşmelerde karşı taraf yetkililerine, Türkiye’nin teknolojide ve sanayi alanındaki büyüleyici dönüşümünden ve potansiyelinden bahsedildiğini ifade etti.

Güney Kore ile Türkiye arasında 70 yılı aşkın tarihi bağların bulunduğuna dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

“Parlak Bir Gelecek Adına Yeni Başlangıçlara Vesile Olacak”

İki dost ülkenin eşsiz başarı öykülerinin, ortaklaşa gerçekleştirilebilecek daha parlak bir gelecek adına yeni başlangıçlara vesile olacağının altını çizdi.

Mehmet Fatih Kacır Seul Ziyareti Tweeti
Kaynak: X / @mfatihkacir

Türkiye’ye olan yatırımcı ilgisinin yükselmeye devam ettiğini vurgulayan Bakan, yenilikçi teknolojilerde dünya sahnesinde öncü bir rol üstlenme hedefinde olduklarını ifade etti.

Kacır, dün Bakanlığın 100 günlük icraatlarını anlatırken Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmenin gayretinde olduklarını söylemiş ve milli üretim kabiliyetlerinin en üst düzeye çıkarılmasının hedeflendiğini dile getirmişti.

Sanayinin yeşil ve teknolojik dönüşümünün sağlanmasının yanı sıra nitelikli insan kaynağının sürekli geliştirilmesine bağlı olarak Türkiye’nin küresel üretim üssü olma statüsünü perçinleyeceğine dikkat çekmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın