Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kacır’dan KOBİ’lere Acil Destek Kredisi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Karadeniz'de meydana gelen taşkınlardan etkilenen KOBİ'ler için devreye alınan Acil Destek Kredisi'ni açıkladı. İşte detaylar;
Bakan Kacır’dan KOBİ’lere Acil Destek Kredisi
HABER GİRİŞ

Karadeniz Bölgesi’ne iki gündür etkili olan yağışlar birçok şehirde hayatı durma noktasına getirdi. Yağışlar bazı bölgelerde sel ve heyelanlara neden oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır bugün resmi Twitter hesabından selden etkilenen illere ilişkin devreye alınan acil destek planını duyurdu.

Kacır plan kapsamında, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından 300 bin liraya kadar Acil Destek Kredisi sağlanacağını bildirdi.

Selden etkilenen şehirlerdeki KOBİ’ler için KOSGEB Acil Destek Kredisi’nin hızla devreye alındığını kaydeden Kacır, “Felaketten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah ülkemizi afetlerden korusun.” ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin olarak paylaşımda bulunan Kacır, destek kredisinin kâr payı veya faizinin tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağına dikkat çekti.

Acil Destek Kredisi Verilecek O İller

Ekonomim haberinde Acil Destek Kredisi’ne ilişkin bakanlık tarafından edinilen bilgileri aktardı. Kredi programının 2023 yılında yaşanan aşırı yağışlardan etkilenen Bartın, Düzce, Ordu, Zonguldak, Samsun, Kastamonu ve Sinop’taki işletmeler için geçerli olacağı öne sürüldü.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca anaparası banka kaynaklarından karşılanmak üzere kullandırılacak kredilerde işletme başına azami limit 2022 yılı net satış hasılatı 300 bin liranın altında olan işletmeler için 200 bin lira olarak sağlanacağı belirtildi.

Bahsi geçen illerdeki 2022 yılı net satış hasılatı 300 bin lira ve üstünde olan KOBİ’ler içinse 300 bin lira kredi kullandırılabileceğine işaret edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.