Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kacır Yeni Sanayi Alanlarının Detaylarını Açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, depremlerden etkilenen bölgelerde kurulacak yeni sanayi alanlarına dair bilgiler verdi. Detaylar haberde;
Bakan Kacır Yeni Sanayi Alanlarının Detaylarını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 6 Şubat tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen illerde kurulacak olan yeni sanayi alanlarının detaylarına ilişkin güncel bilgiler verdi.

Kacır, konuya dair X sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda yeni sanayi alanlarının Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’da kurulacağını belirtti.

Bu illerde oluşturulacak sanayi alanlarının toplam 2 bin 826 hektarlık alana kurulacağı bilgisini verdi.

Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’daki bazı yerlerin sanayi alanı olarak belirlenmesine ilişkin karar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanmıştı.

Kacır: Binlerce Vatandaş için İstihdam Fırsatı

Kacır, paylaşımında “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararla deprem bölgesi illerimiz Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da toplam 2 bin 826 hektarlık yeni sanayi alanları kuracağız.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Kurulacak sanayi alanlarının yalnızca bölgenin değil tüm ülkenin kalkınma sürecine önemli katkılar sağlayacağına ve binlerce vatandaşa istihdam fırsatı sunacağına dikkat çekti.

Deprem İllerinde Yeni Sanayi Alanları Kuruluyor
Kaynak: X / @mfatihkacir

Sanayi Alanlarının Detayları Paylaşıldı

Bakan’ın paylaştığı tabloya göre Adıyaman Kayaönü Sanayi Alanı için 49 hektar kullanılacak.

Kahramanmaraş sanayi alanları ise Alibeyuşağı Sanayi Alanı 108 hektar, Dulkadiroğlu Çınarlı 1 Sanayi Alanı 235 hektar, Dulkadiroğlu Çınarlı 2 Sanayi Alanı 368 hektar, Dulkadiroğlu Halkaçayırı Sanayi Alanı 146 hektar, Urumoğlu Sanayi Alanı 48 hektar ve Pazarcık Yol Boyu Sanayi Alanı 11 hektarlık alan olarak sıralanıyor.

Ayrıca Malatya Battalgazi Fırıncı Sanayi Alanı için 190 hektar, Eski Malatya Battalgazi Sanayi Alanı için 3 hektar ve Şanlıurfa Akçakale Sanayi Alanı için 295 hektarlık alan belirlendiği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın