Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kacır: Bin 500’e Yakın TOGG Yollarda

Bakan Kacır, TOGG ve Dünya Bankası'ndan sağlanan 450 milyon dolarlık kaynak hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Bakan Kacır: Bin 500’e Yakın TOGG Yollarda
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dünya Bankası’ndan sağlanan 450 milyon dolarlık kaynak hakkında ve Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’a yönelik konuştu.

NTV’ye katılan Bakan Kacır, bin 500 yakın TOGG aracının Türkiye yollarında seyahat ettiğini söyledi.

TOGG’un SUV modelini üretiminin devam edeceğini, yılın sonuna doğru sedan modelinin tanıtılmaya başlanacağını ve 2025’in ilk çeyreğinde de pazara sunulma noktasına gelinmiş olacağını söyledi.

Ayrıca TOGG’un ihraç edilmesinin zamanı olduğunu kaydetti.

Kredi için Başvurular Başlayacak

Bakan Kacır, Dünya Bankası’ndan sağlanan 450 milyon dolarlık kaynağı, deprem bölgesindeki KOBİ’lere yönlendirmek üzere temin ettiklerini bildirdi. Bu ay içerisinde başvuruların alınacağını, 120 bin lirayla 500 bin lira arasındaki kaynağı deprem bölgesindeki KOBİ’lerimize sunmaya başlayacaklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin Milli Uzay Programı hakkında konuşan Kacır, bunun çok önemli olduğunu vurguladı. Uydu teknolojilerinde bir atılım gerçekleştireceklerini kaydetti. Bakan Kacır, Haziran ayında Dünya Bankası’nın 450 milyon dolarlık finansmanını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın