Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kacır: Bin 500’e Yakın TOGG Yollarda

Bakan Kacır, TOGG ve Dünya Bankası'ndan sağlanan 450 milyon dolarlık kaynak hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Bakan Kacır: Bin 500’e Yakın TOGG Yollarda
Yorum

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dünya Bankası’ndan sağlanan 450 milyon dolarlık kaynak hakkında ve Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’a yönelik konuştu.

NTV’ye katılan Bakan Kacır, bin 500 yakın TOGG aracının Türkiye yollarında seyahat ettiğini söyledi.

TOGG’un SUV modelini üretiminin devam edeceğini, yılın sonuna doğru sedan modelinin tanıtılmaya başlanacağını ve 2025’in ilk çeyreğinde de pazara sunulma noktasına gelinmiş olacağını söyledi.

Ayrıca TOGG’un ihraç edilmesinin zamanı olduğunu kaydetti.

Kredi için Başvurular Başlayacak

Bakan Kacır, Dünya Bankası’ndan sağlanan 450 milyon dolarlık kaynağı, deprem bölgesindeki KOBİ’lere yönlendirmek üzere temin ettiklerini bildirdi. Bu ay içerisinde başvuruların alınacağını, 120 bin lirayla 500 bin lira arasındaki kaynağı deprem bölgesindeki KOBİ’lerimize sunmaya başlayacaklarını söyledi.

Türkiye’nin Milli Uzay Programı hakkında konuşan Kacır, bunun çok önemli olduğunu vurguladı. Uydu teknolojilerinde bir atılım gerçekleştireceklerini kaydetti. Bakan Kacır, Haziran ayında Dünya Bankası’nın 450 milyon dolarlık finansmanını duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu