Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan’dan Yaşlılık Sigortası Açıklaması

Bakan Vedat Işıkhan, Ortak Paylaşım Forumu'nda yaptığı konuşmada Yaşlılık Sigortası'nın hayata geçmek zorunda olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
Bakan Işıkhan’dan Yaşlılık Sigortası Açıklaması
HABER GİRİŞ

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından 5’incisi bu yıl “Cumhuriyetin 100. Yılında Çalışma Hayatı” temasıyla Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Ortak Paylaşım Forumu’nun (OPF) açılışında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Işıkhan, asgari ücrette sosyal diyalog süreçlerini yürüttüklerini belirterek çalışanların satın alma gücünün korunması açısından asgari ücretin önemli olduğunu belirtti.
Bunun yanında her zaman işçi ve işveren kesiminin yanında olduklarını dile getirdi.

Işıkhan, kadın ve gençlere yönelik sosyal politika araçlarına ihtiyaçları olduğunu belirterek burada önemli olanın istihdamı artırmak olduğunu söyledi.

“Yaşlılık Sigortası Hayata Geçmek Zorunda”

Nüfusun yaşlandığını dile getiren Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vaadi olan Yaşlılık Sigortası’nı orta vadeli bir dönem içerisinde hayata geçirmek zorunda olduklarını dile getirdi.

Yaşlıların korunması gerektiğini dile getirerek, “Sosyal devlet mekanizmalarını hayata geçiriyoruz. Amacımız, burada vatandaşlarımızın yaşam kalitesini bir üst noktaya taşımak, risklere karşı koruyucu, önleyici hizmetleri geliştirmek.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Bu konuların yanında deprem bölgesindeki çalışmalar hakkında konuşan Işıkhan, önce konutların teslim edileceğini belirtti.

Sonra iş yerleri ve atölyelerin inşası ve onarımıyla deprem bölgesindeki çalışma hayatının eski haline gelmesiyle ivme kazanacağını söyledi.

Bakan Işıkhan, iş gücünde Türkiye tarihinden önemli bir noktada olduklarını ancak belirli alanlarda ve mesleklerde bu sıkıntıları yaşadıklarını söyledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.