Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan’dan Memur ve Emekli Zammı Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, memurlara ve memur emeklileri hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Bakan Işıkhan’dan Memur ve Emekli Zammı Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında Kamu Personel Rejiminin Geleceği” Paneli’ne Katıldı. Önemli açıklamalarda bulunan Işıkhan, memur ve emekli maaşı hakkında konuştu.

Bakan Işıkhan, her yeni dönemde geçmişin muhasebesinin yapıldığını ve aynı zamanda geleceğin de planlandığını belirtti.

“Memur ve Memur Emeklilerine Yüzde 49,25 Zam Yapılacak”

Geçen hafta 2024 yılından geçerli olacak yeni asgari ücret miktarının karara bağlandığını hatırlattı.

Enflasyon karşısında çalışanların yanında olma kararlılığını koruyarak yeni miktarı 11 bin 402 liradan, 17 bin liraya yükselttiklerini söyledi.

Işıkhan, “Bu rakamla net asgari ücrete önceki döneme göre yüzde 49, önceki yıllara göre de kümülatif olarak yüzde 100 oranında artırmış olduk. 2002 yılıyla kıyasladığımızda ise reel olarak 3 buçuk kat artış sağlamış olduk.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Bu hafta içinde açıklanan enflasyon oranları ile ilgili konuşan Işıkhan, Aralık ayı enflasyon oranıyla birlikte memurlara ve memur emeklilerine de yüzde 49,25 oranında artış yapılacağını söyledi.

“Çözülemez Denilen Sorunlar Çözüme Kavuştu”

Sosyal diyalog mekanizmalarını hassasiyetle işleten bir yönetim anlayışını benimsediklerini bildirdi.

Bunun yanında kamu görevlileri sendikacılığında sendikalaşma oranında hep artan bir seyir izlendiğini belirtti. En büyük temennisinin tüm kamu çalışanlarının sendikalaşması yönünde olduğunu ifade etti.

Kamu personel yönetiminde de, geçmişin çözülemez denilen sorunların çözüme kavuşturulduğu bir dönem olduğunu kaydetti.

Bakan Işıkhan, “Cumhuriyetimizin ikinci asrı kamu personel rejimi başta olmak üzere ülkemizi ve milletimizi ilgilendiren her alanda yükseliş ve şahlanış dönemi olacaktır. Bu yüzyılı, emeğin, çalışmanın ve üretimin yüzyılı yapmak bizim ortak hedefimizdir.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın