Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan’dan Cumhuriyet Mesajı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümü mesajı paylaşarak sosyal devlet anlayışıyla çalışacaklarını vurguladı. Detaylar haberde;
Bakan Işıkhan’dan Cumhuriyet Mesajı
HABER GİRİŞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına ilişkin mesaj paylaştı. Işıkhan paylaşımında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümüne kavuşmanın gururu içerisindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

Bundan tam yüz yıl evvel çok ağır bedeller ödeyerek, kan dökerek, can vererek Cumhuriyet’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde kurulduğuna dikkat çekti. Cumhuriyetin, küresel ölçekte hak ettiği konuma ulaştırmak için durmadan ve yorulmadan çalıştıklarını belirtti.

Işıkhan mesajında, “Şanlı tarihimize, büyük milletimize ve yüce devlet geleneğimize yakışır bir istikbalin inşası hepimizin en temel görevlerinden birisidir. Siyasette, ekonomide, sanatta, kültürde ve ilimde, kısacası hayatın her alanında medeniyet değerlerimizi yüceltmek, tarihi ve milli sorumluluğumuzdur.” dedi.

Sosyal Devlet Anlayışıyla Çalışılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak Cumhuriyet’in 100’üncü yılında başta çalışma hayatı olmak üzere doğrudan ya da dolaylı olarak temas ettikleri her bir sorumluluk alanına sosyal devlet anlayışıyla çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün dünyaya unutulmaz bir tarihi miras bırakacağına inandıklarını söyleyen Işıkhan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, aziz milletimizin duası ve Allah’ın yardımıyla, sarsılmaz bir iradeyle yürümeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

“Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümü kutlu olsun!”

Bu düşünce ve temennilerle dünyanın dört bir köşesindeki milyonlarca vatandaşın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularla tebrik ettiğini kaydetti.

Türkiye’nin miladı olan bu özel gün vesilesiyle millete sağlık, huzur ve esenlik dediğini aktaran Işıkhan, “İstikbalimiz ve istiklalimiz uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizin ruhları şad, Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümü kutlu olsun!” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın