Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan: Hükümetimiz Enflasyona Karşı Gerekli Adımları Attı

Bakan Işıkhan, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme görüşmelerinde emekçileri, çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatına karşı korumak için gerekli adımların atıldığını söyledi.
Bakan Işıkhan: Hükümetimiz Enflasyona Karşı Gerekli Adımları Attı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarını kapsayan mali ve sosyal haklarını belirleyecek 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme görüşmeleri bugün başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliği yaptığı ilk toplantının açılışında Bakan Işıkhan önemli açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, Türkiye’de 85 milyonun tamamının sosyal koruma kapsamı altına alındığını kaydetti.

Kısa çalışma ödeneği hakkında konuşan Bakan Işıkhan, çalışanların ekonomik anlamda desteklendiğini söyledi.

“Emekçileri, Çalışanları ve Emeklileri Enflasyona Karşı Korumak için Geri Adımları Attık”

Bakan Işıkhan, 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine değinerek görüşmelerin Ağustos ayı boyunca devam edeceğini kaydetti.

Söz konusu görüşmeler kapsamında ilk olarak hizmet kollarının taleplerinin müzakere edileceğini söyledi. Mutabakat sağlanmasından sonra memur ve memur emeklilerinin genelini ilgilendiren taleplerin görüşülmesine devam edileceğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bakan Işıkhan, hükümetin bu zor dönemde emekçileri, çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatına karşı korumak için bütçeyi zorlayarak gerekli adımların atıldığını söyledi.

Bu gelişmelerin öncesinde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 2024- 2025 yılları için toplamda yüzde 110 oransal artış teklif etmişti. 2024 yılı için 3’er aylık dönemler itibariyle Refah payı dahil birinci üç ayda yüzde 35, ikinci üç ayda yüzde 10, üçüncü üç ayda yüzde 15, dördüncü üç ayda yüzde 10 artış istediklerini bildirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.