Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan Hindistan’da G20 Bakanlar Toplantısı’na Katılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, 20-21 Temmuz'daki G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bugün Hindistan'a gidecek.
Bakan Işıkhan Hindistan’da G20 Bakanlar Toplantısı’na Katılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın bugün Hindistan’a gideceği bildirildi. Işıkhan, 20-21 Temmuz’da Hindistan’ın Indore şehrinde düzenlenecek olan G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’na katılacak.

Toplantıdaki görüşmelerin G20 Hindistan Dönem Başkanlığı tarafından istihdam alanında 3 öncelikli konu olarak belirlendiği kaydedildi.

Konular arasında küresel beceri açıklarının yer aldığı bildirilen açıklamada, dijital ekonomi ve platform ekonomisi çalışanları için yeterli sosyal koruma ve insana yakışır çalışma koşullarının sağlanması ile sosyal güvenliğin sürdürülebilir finansmanın da ele alınacağı bildirildi.

Bakan Işıkhan’ın toplantıda, G20 Hindistan Dönem Başkanlığı tarafından istihdam alanında belirlenen öncelikli konular hakkında Türkiye’deki gelişmeleri anlatacağı aktarıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına Güçlü Başlangıç Hedefi

Hindistan ziyareti kapsamında Bakan Işıkhan, toplantı başkanı olan Hindistan Çalışma ve İstihdam Bakanı Shri Bhupender Yadav, Brezilya Çalışma ve İstihdam Bakanı Luiz Marınho, Endonezya İşgücü Bakanı Ida Fauzıyah ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Gilbert Houngbo ile görüşeceği paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’na, G20 üyesi ülkeler ile davetli ülkelerin çalışma ve istihdamdan sorumlu bakanların katılacağına işaret etti.

Toplantı konuşmasında Işıkhan, küresel beceri açığı ile Türkiye Yüzyılı’nda çalışma hayatının bileşeni olan yatırım, istihdam, üretim, büyüme konularına ve çalışma hayatının kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalardan bahsedeceği söylendi.

2023 yılının Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı olduğunu anımsatarak, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına güçlü bir başlangıç yapmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Işıkhan, gelecek 5 yıl için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı Vizyonu doğrultusundaki yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme kapsamında ülke ekonomisini canlandırmayı hedeflediklerine işaret etti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın