Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan Emeklilerin Zam Farkı Ödeme Tarihini Duyurdu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca SSK Ve Bağ-Kur emeklisi için zam farkı ödemelerinin yapılacağı tarihi duyurdu. Ayrıntılar geliyor...
Bakan Işıkhan Emeklilerin Zam Farkı Ödeme Tarihini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Emekli maaşlarına yapılan artış sonrası ek zam farklarının ne zaman ödeneceği merak konusu olmuştu. Milyonlarca SSK ve Bağkur emeklisinin beklediği açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından yapıldı.

Bakan Işıkhan paylaşımında, “Ocak 2024 itibarıyla yüzde 49,25 oranında yükseltme yaptığımız SSK ve Bağ-Kur emeklilerimiz ile hak sahiplerinin aylık fark tutarlarını ödemeye başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Işıkhan, SSK emeklilerinin ek zam farklarını 6 Şubat tarihinde, Bağ-Kur’luların ise 7 Şubat tarihinde alacağını duyurdu. Fark ödemeleri aylıkların alındığı banka ve PTT şubelerinden tahsil edilebilecek.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı enflasyon farkıyla yüzde 37,57 olarak belirlenmiş daha sonra bu oran yapılan düzenleme ile yüzde 42,6’ya çıkarılmıştı.

Memur emeklilerinin yüzde 49,25 zam alacak olması ise kamuoyunda tartışmalara eden olmuştu. Bakan Işıkhan geçtiğimiz günlerde tüm emeklilerin yüzde 49,25 zam alacağını duyurmuştu. Yapılan düzenleme ile en düşük emekli aylığı 7 bin 500 liradan 10 bin liraya yükseltilmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın