Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan Açıkladı! Milyarlık Prim İndirimi Sağlandı

Bakan Vedat Işıkhan, SGK'nın uyguladığı 5 puanlık prim indirimi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Bakan Işıkhan Açıkladı! Milyarlık Prim İndirimi Sağlandı
HABER GİRİŞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından uygulanan 5 puanlık prim indirimi uygulaması hakkında sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Bakan Işıkhan, “Türkiye Yüzyılında Emek Sizden Destek Bizden!” başlığı ile X hesabından paylaşımda bulundu.

SGK tarafından uygulanan 5 puanlık prim indiriminden bugüne kadar faydalanan sigortalı sayısının 7 Milyon 579 bin kişiye ulaştığını bildirdi.

Primini zamanında ödeyen, işlemlerini yasal süresi içerisinde gerçekleştiren ve kayıt dışı işçi çalıştırmayan vatandaşların 5 puanlık prim indiriminden yararlanabileceğini söyledi.

Vedat Işıkhan 5 Puanlık Prim İndirimi
Kaynak: X/ @isikhanvedat

Çalışanın ve üretenin yanında olmaya devam edeceklerini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Işıkhan’ın paylaşımına göre 5 puanlık indirimden faydalanan iş yeri sayısının 1 milyon 47 bin, sağlanan prim indiriminin ise 291 milyar 889 milyon 244 bin 763 TL oldu.

2023 Temmuz/Aralık döneminde brüt asgari ücrete göre her bir sigortalı için 6770,73 ile 5 bin 030 TL arasında indirimden yararlanarak yüzde 13,3 daha az prim ödeyebilirsiniz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.