Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan Açıkladı: 22 Yılın En Düşük İşsizlik Oranı Bekleniyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat, Manisa'da İş-Pozitif Kadın İstihdamı Projesi Bölge Toplantısı'nda konuştu. Detaylar geliyor...
Bakan Işıkhan Açıkladı: 22 Yılın En Düşük İşsizlik Oranı Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Manisa’da “Milli Müdafaadan Milli Kalkınmaya Türkiye Yüzyılı’nın Kadınları, Yüzyılın Kadın İstihdamı” başlığıyla düzenlenen İş-Pozitif Kadın İstihdamı Projesi Bölge Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Bakan Işıkhan konuşmasında istihdam beklentilerine değindi. İş Pozitif Projesi’ne 10 bakanlığın dahil olduğunu, projenin kadınların iş gücüne katılımını arttırmanın yanında çalışma hayatındaki kayıt dışı istihdamı azaltmayı hedeflediklerini belirtti.

Gelecek ay ay açıklanacak 2023 yılı verilerinde hem genelde hem kadınlarda hem de gençlerde 2002 yılından bu yana en yüksek iş gücüne katılım ve istihdam oranları beklediklerini vurgulayan Işıkhan, “Aynı şekilde tüm diğer göstergeler, son 22 yılın en düşük işsizlik oranının ortaya çıkacağına işaret etmektedir.” diye konuştu.

İş Pozitif’i başlattıkları 9 Şubat’tan bu yana, yani geride kalan 2 hafta içinde 15 bin 262 kadını işe yerleştirdiklerinin bilgisini veren Işıkhani “Bu rakamlar, hem İş Pozitif programımızın hem de diğer istihdam politikalarımızın ne derece etkili olduğunu göstermektedir.” ifadelerini kullandı.

Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan projeyle daha fazla çalışıp hem toplumsal hem de iktisadi kalkınmaya katkı sağlayan emektar kadınlarla Cumhuriyet’in ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı yapacaklarını söyledi. AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın da Türkiye’nin istiklalinin ve istikbalinin teminatı olduğunu belirtti. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın