Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Göktaş: 1,85 Milyar Lira Ödenek Aktarıldı

Bakan Göktaş, katıldığı toplantıda depremden zarar gören vatandaşların ihtiyaçları için SYDV'ye 1,85 milyar lira ödenek aktarıldığını açıkladı. Detaylar haberde...
Bakan Göktaş: 1,85 Milyar Lira Ödenek Aktarıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sosyal Taraflarla İş Birliği Kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Göktaş, afetten zarar gören vatandaşların ihtiyaçların karşılanması amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) toplam 1,85 milyar lira ödenek aktarıldığını açıkladı.

Göktaş, toplantı kapsamında deprem sonrası iyileştirme faaliyetleri arasında özel olarak aile ve çocuk başlıkları ele alındığın kaydetti.

Deprem sonrası çalışmalar hakkında konuşan Göktaş, ilk andan itibaren toplam 31 bin tır ile yardım malzemesi ulaştırıldığını belirtti.

Bunun yanında 186 milyondan fazla ihtiyaç malzemesinin dağıtımı yapıldığını bildirdi. Göktaş, 2022 yılı Mart ayında Sivil Toplum Vizyon Belgesi ve 2022-2023 Eylem Planının paylaşıldığını bu kapsamda 5 hedef ve 28 faaliyet planlandığını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) personeli ve ASYA gönüllülerinden oluşan 3 bine yakın personel ve 507 araç ile sahada oldukların bildirdi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın