Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Göktaş: 1,85 Milyar Lira Ödenek Aktarıldı

Bakan Göktaş, katıldığı toplantıda depremden zarar gören vatandaşların ihtiyaçları için SYDV'ye 1,85 milyar lira ödenek aktarıldığını açıkladı. Detaylar haberde...
Bakan Göktaş: 1,85 Milyar Lira Ödenek Aktarıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sosyal Taraflarla İş Birliği Kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Göktaş, afetten zarar gören vatandaşların ihtiyaçların karşılanması amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) toplam 1,85 milyar lira ödenek aktarıldığını açıkladı.

Göktaş, toplantı kapsamında deprem sonrası iyileştirme faaliyetleri arasında özel olarak aile ve çocuk başlıkları ele alındığın kaydetti.

Deprem sonrası çalışmalar hakkında konuşan Göktaş, ilk andan itibaren toplam 31 bin tır ile yardım malzemesi ulaştırıldığını belirtti.

Bunun yanında 186 milyondan fazla ihtiyaç malzemesinin dağıtımı yapıldığını bildirdi. Göktaş, 2022 yılı Mart ayında Sivil Toplum Vizyon Belgesi ve 2022-2023 Eylem Planının paylaşıldığını bu kapsamda 5 hedef ve 28 faaliyet planlandığını kaydetti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) personeli ve ASYA gönüllülerinden oluşan 3 bine yakın personel ve 507 araç ile sahada oldukların bildirdi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu