Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Fidan: Sivillere Yönelik Saldırıları Kınıyoruz

İsrail-Filistin gerilimine yönelik açıklamalarda bulunan Bakan Fidan, sivillere yönelik saldırıları kınadıklarının altını çizdi. Detaylar haberde;
Bakan Fidan: Sivillere Yönelik Saldırıları Kınıyoruz
HABER GİRİŞ

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan’ın Şuşa kentinde düzenlenen Ekonomik İş Birliği Teşkilatı (EİT) Dışişleri Bakanları 27. Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Fidan açıklamasında, İsrail-Filistin çatışmasını değerlendirdi.

İsrail ile Filistinli gruplar arasında hafta sonu başlayan çatışmaların daha önce yaşanmadığına işaret eden Bakan Fidan, çatışmaların tamamen şaşırtıcı da olmadığını söyledi.

“Sivillere yönelik saldırıları kınıyoruz ve bölgede sükunetin sağlanmasını çok önemsiyoruz.” ifadelerini kullanan Fidan, küresel ölçekte güvensizliğe ve istikrarsızlığa yol açabilecek her türlü coğrafi gerilimin önlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

EİT, İstikrar ve Refah için Başarılı Bir Platform

Gerilim bölgesindeki şu an yaşananlar sebebiyle Orta Doğu’da sürdürülebilir ve adil barış için tek yolun iki devletli çözüm olduğunu savundu.

Bununsa jeopolitik değişimlerin ve gerilimlerin çağı olduğunu dile getirerek, jeo-ekonomik manzaranın da buna göre değiştiğinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Küreselleşen dünyada, bölgesel dinamiklerle entegrasyonun daha çok önem kazandığını bildiren Fidan, EİT’nin bu amaç için çalıştığının altını çizdi.

EİT’nin bölgesel iş birliği, ekonomik büyüme, istikrar ve refah için başarılı bir platform olduğunu kanıtladığına vurguda bulundu.

Yeni dönemde ekonomik entegrasyonu teşvik etme, ticareti sağlama ve bağlantıyı artırma yönündeki ortak çabaların faydalı olacağını savundu. Bakan Fidan yaptığı açıklamada engelleri azaltmanın, gümrük prosedürlerini kolaylaştırmanın ve yatırımları teşvik etmenin önemine de değindi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.