Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Fidan: Egemen ve Bağımsız Filistin Devleti Kurulmalı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Bakan Fidan: Egemen ve Bağımsız Filistin Devleti Kurulmalı
HABER GİRİŞ

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri devam ederken, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Fidan’ın gündeminde, Gazze’de yaşanan savaş vardı. Fidan, Türkiye, Filistin’de acil ateşkes ve kalıcı barış konusunda çaba sarf ettiğini belirtti.

Bugüne kadar toplam 1149 kişinin Gazze’den tahliyesini gerçekleştirdiklerinin bilgisini veren Fidan, “Geride kalan vatandaşlarımızın ve aile bireylerinin tahliye işlemlerini sürdürüyor, güvenli şekilde ve en kısa zamanda sonuçlandırmayı hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bakan Fidan, İsrail’in işgalinin son bulmadan sorunun çözülemeyeceğini belirterek, egemen ve bağımsız Filistin devletinin bir an önce kurulması gerektiğini söyledi.

Bakan Fidan, Gazze ve Ukrayna’daki savaşlara ilaveten, Suriye, Irak, Libya, Kafkaslar ve Balkanlar’daki gerginliklerin, Türkiye’nin jeo-politik ve jeo-stratejik fay hatlarının merkezinde yer aldığını bir kez daha gösterdiğini belirtti.

İsveç’in NATO Üyeliği

Bakan Fidan, İsveç’in NATO’ya üyeliği ile ilgili kararın Meclis tarafından verileceğini ifade etti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin NATO’nun faaliyetlerine katılmaya devam ettiğini, halihazırda Kosova’daki NATO Görev Gücü komutanlığını üstlendiğinin bilgisini verdi.

Şimdi Kayıt Olun

Azerbaycan ile Ermenistan arasında İkinci Karabağ Savaşı’ndan sonra oluşan barış fırsatından memnuniyet duyduklarını sözlerine ekledi. Bakan Fidan yıl sonu harcamalarının 10,9 milyar TL olarak belirlendiğini söyledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.