Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Fidan: Blinken ile Çok Açık Konuştum

Bakan Hakan Fidan, İsrail-Filistin'e yönelik konuşarak ABD'yi değerlendirdi. Detaylar haberde...
Bakan Fidan: Blinken ile Çok Açık Konuştum

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, gündeme ilişkin Katar merkezli Al Jazeera kanalına konuştu. Gazze’de şu an güç kullanımına dayalı bir kuşatma olduğunu söyledi. Bunun yanında ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşmesine dair detaylar verdi.

Bakan Fidan, savaştan önce bölgede bir normalleşe havası olduğunu söyledi.

İslam ülkeleri ellerindeki bütün diplomatik araçları kullanarak bu problemi çözmek için çalışması gerektiğini belirten Fidan, “Bizim hedefimiz İsrail’e karşı bu sefer kolektif olarak hareket etmek. Önemli olan diğer ülkelerle hep beraber karar alıp, hep beraber baskı yapmak.” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüşmesini anlatan Fidan, şu açıklamada bulundu:

“Blinken’a dedim ki: İsrailliler öldürüldüğü zaman nasıl tepki gösteriyorsanız, Filistinliler öldürüldüğü zaman da tepki göstermelisiniz. Çifte standart, dünyadaki sistemin iflas ettiğini gösteriyor. Blinken ile çok açık konuştum. Tam ateşkes istedik. Gazze’deki nüfusun tehcir edilmesini kesinlikle kabul etmediğimizi söyledim.”

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

ABD ile anlaşma sağlanamayan konulardan birinin İsrail’e kayıtsız şartsız destek çıkmaları ve ateşkes istememeleri olduğunu bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu