Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Duyurmuştu: Yedieminlerdeki Binlerce Aracın Satışı Başlıyor

Bakan Tunç'un yakın bir zamanda duyurduğu yedieminlerdeki hacizli malların çürümesini engellemek adına devreye alınan uygulama başlıyor. Detaylar haberde...
Bakan Duyurmuştu: Yedieminlerdeki Binlerce Aracın Satışı Başlıyor
HABER GİRİŞ

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, geçen haftalarda yedieminlerdeki hacizli malların çürümesini engellemeye yönelik uygulamayı 1 Kasım’da başlatacaklarını duyurmuştu. Konuya yönelik karar ise Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Söz konusu malların satışına yönelik süreç yarın başlıyor.

Buna göre haciz kararı kalkmış olup da halen yedieminlerde muhafaza edilen malların kanuni istisnalar hariç öncelikle borçlu tarafından teslim alınabilecek. Borçlunun malı teslim almaması durumunda ise rehin hakkı sahibine malı alması imkanı sağlanmış olacak.

Hakların kullanılmaması durumunda ise sicile kayıtlı mallar ile diğer mallar kamu yararı gözetilerek kanunda belirlenen bedel karşılığı mülkiyetlerinin yedieminlere ve kamusal yarar özelinde faaliyet gösteren Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş’ye devredilecek. Satış ve mülkiyet devri durumunda elde edilecek bedel muhafaza edilerek hak sahiplerine ödenecek.

Bakan Tunç, söz konusu sürecin devamında şu açıklamada bulunmuştu:

“Mülkiyet devrinin gerçekleştirilememesi durumunda ise söz konusu malların çürümeye bırakılarak ülke ekonomisine ve çevreye vereceği zararları önlemek amacıyla Türkiye Kızılay Derneğine bedelsiz devrinin yapılması düzenlenmiştir.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın