Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Duyurdu: Yaşlı ve Engelli Aylıkları Hesaplarda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, 3,25 milyar TL'lik yaşlı ve engelli aylığının hesaplara bugün aktarılmaya başlandığını duyurdu. Detaylar haberde...
Bakan Duyurdu: Yaşlı ve Engelli Aylıkları Hesaplarda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaşlı ve engelli aylıklarına yönelik açıklama yaptı. Söz konusu açıklama bugün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapıldı.

Bakan Göktaş, Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanında olduklarını dile getirdi. Bu doğrultuda Ekim ayına ilişkin 3,25 milyar TL tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarının bugün itibarıyla hesaplara aktarılacağını söyledi.

Söz konusu ödemenin yaklaşık 1,8 milyar TL tutarının yaşlı aylığı, 1,45 milyar TL tutarının ise engelli aylığı olduğu belirtildi.

Bakan, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini dile getirdi.

Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü bildirdi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu