Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Duyurdu Çiftçilere Çiğ Süt Desteği Artıyor

Kirişci, sosyal medya hesabı üzerinden çiftçilere müjdeyi verdi. Çiğ süte verilen destekleri artıracaklarını bildirdi. Destek ne kadar artıyor?
Bakan Duyurdu Çiftçilere Çiğ Süt Desteği Artıyor
Yorum

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, sosyal medya hesabı üzerinden 15 Mayıs-30 Eylül dönemini kapsayan süreçte litre başına 20 kuruş ödenmesi planlanan çiğ süt destek primini artıracaklarını duyurdu. Buna göre çiğ süt destekleri 2,5 kat artarak 50 kuruşa çıkacak. Bakan, “Hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Kirişçi, gün içinde Kars Şeker Fabrikası’nda da açıklamalarda bulunarak şeker pancarı sezonunu da başlattıklarını duyurdu. Çiftçilerin merakla beklediği şeker pancarı alım fiyatını açıkladı. Kars Şeker Fabrikası Pancar Alım Kampanyası Töreni’ne katıldı ve geçen yıla kıyasla şeker pancarı fiyatında büyük artış olduğunu kaydetti.

Fiyatları geçen yıla göre yüzde 245 artırarak 1400 TL olarak belirlediklerini aktardı. Üretim kotasını tamamlayan üreticiler için de 50 TL kota tamamlama primi vereceklerini bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu