Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Duyurdu! 2,4 Milyar TL’lik Yardım Hesaplara Yatıyor

Bakan Göktaş, 2 milyar 448 milyon TL’lik Evde Bakım Yardımı’nın hesaplara yatırılmaya başlandığını söyledi. Detaylar haberde....
Bakan Duyurdu! 2,4 Milyar TL’lik Yardım Hesaplara Yatıyor
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Evde Bakım Yardımı’na ilişkin açıklamada bulundu. Toplamda 2 milyar 448 milyon TL’lik Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladıklarını kaydetti.

Bakan Göktaş, Evde Bakım Yardımı’nın 2006 yılında engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle başlatıldığını hatırlattı. Vatandaşların desteklediğini dile getiren Göktaş, eğitim, sağlık, güvenlik, istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşmaları için hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştirdiklerini söyledi.

2023 yılı Ocak-Temmuz dönemi için tam bağımlı durumdaki engellisine evde bakmak isteyen ailelere aylık 4.336 TL nakdi yardım yapıldığını aktardı.

Bu ay söz konusu destekten 570 bin vatandaşın yararlandığını söyleyen Göktaş, “ Bakanlık olarak engellilik alanındaki Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz çerçevesinde hak temelli sosyal yardımların şeffaf bir anlayışla sürdürülebilir olmasını çok önemli görüyoruz.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu