Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Dönmez’den Petrol Müjdesi: Arkası Gelecek

Fatih Dönmez, Filyos’ta gazetecilere açıklamalar yaparak çalışmaları değerlendirdi. Dönmez “Arkası gelecek.” dedi.
Bakan Dönmez’den Petrol Müjdesi: Arkası Gelecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi’nde gazetecilerle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Filyos’ta Türkiye’nin en büyük projelerinde birinin icra edildiğini söyleyen Dönmez, sık sık sahaya gelerek yerinde incelemelerde bulunduklarını belirtti. Şırnak’ta önemli petrol rezervinin keşfine imza attıklarını hatırlatarak “Arkası gelecek, bizi izlemeye devam edin.” dedi.

Türkiye’nin doğal gaz konusunda yüzde 99’un üzerinde bağımlı bir ülke olduğunu, buna rağmen arz güvenliğinin herhangi bir problem olmadan hem hane halkları için hem de sanayiler için sağlandığını belirtti.

Türkiye Yüzyılı’nda Türk milletinin hasretle beklediği gazı insanlarla buluşturmak için geri sayım başladığını, 2023’ün Mart ayında bir aksilik çıkmadığı takdirde bu gazı sisteme vereceklerini paylaştı.

Toplam 8 bin personelin ve 51 geminin çalışmalara devam ettiğini aktardı. Türkiye’nin enerji üssünün inşa edildiğini, sürecin son derece iyi ve doğru yönetildiğini gördüklerini bildirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyıldız da konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşarak “Türkiye’nin enerji üssünün inşa ediliyor.” dedi.

GCM Yatırım Banner

2023’ün ilk çeyreğinde sisteme gazı verecek şekilde çalışmaların yürütüldüğünü kaydetti. Konuyla ilgili gayretlerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakan Dönmez’e ve tüm çalışanlara teşekkür etti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.