Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Dönmez’den Karadeniz Gazı Açıklaması

Bakan Dönmez, Karadeniz gazına yönelik açıklamada bulunarak Ramazan ayının son günü karaya çıkartacaklarını söyledi. Detaylar haberde...
Bakan Dönmez’den Karadeniz Gazı Açıklaması
HABER GİRİŞ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu İskenderun Limanı’nda incelemelerde bulundu. Dönmez, Karadeniz gazına ve deprem bölgesindeki doğal gaz çalışmaları hakkında konuştu.

Bakan Dönmez, elektrik ve doğal gaz altyapısıyla alakalı sorunları artık tamamen bittiğini söyledi. Yıkımın çok yoğun olduğu yerlerde zaman zaman münferit bağlantı taleplerinin geldiğini aktardı. Vatandaşların binaların içerisine girdiği takdirde de bir şekilde çözüm üreterek elektrik ve doğal gazlarını bağladıklarını söyledi.

“Ramazan Ayının Son Günü Karadeniz Gazını Çıkarıyoruz”

Orta, ağır ve tamamen yıkılmış olan yapılarda oturan, iş yerlerini kullanan vatandaşların deprem tarihi itibarıyla birikmiş doğal gaz ve elektrik borçlarını tamamen sildiklerini hatırlattı.

Bunun yanında Karadeniz gazına yönelik konuşan Dönmez, Ramazan ayının son günü Filyos’ta Karadeniz gazını karaya çıkartacaklarını söyledi.

Dönmez, “Yine 27 Nisan’da taze nükleer yakıtı Mersin’deki Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ne getireceğiz. Artık orası bir nükleer tesis hükmüne kavuşacak. Onunla alakalı hazırlıklarımızı yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Bakan Karaismailoğlu, afetten etkilenen illerde çalışmaların yoğun şekilde sürdüğünü, vatandaşları biraz olsun rahatlatmak için çok önemli adımları hep birlikte atmaya devam edeceklerini kaydetti.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.