Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Dönmez’den Doğal Gaz ve Elektrik Faturası Açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik ve doğal gaz faturalarının tahsilatına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bakan Dönmez’den Doğal Gaz ve Elektrik Faturası Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından doğal gaz ve elektrik faturalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, elektrik ve gaz faturalarının tahsilatı ile ilgili sorular geldiğini belirterek, “Tabii olağanüstü bir hal yaşıyoruz. Doğal olarak bu faturaların tahsilatını da erteliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İskenderun Teknik Üniversitesindeki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Mobil Koordinasyon Merkezi önünde konuşan Dönmez, akaryakıtla ilgili arz ve rafineri tarafında herhangi bir sorunun söz konusu olmadığını ve stokların yeterli olduğunu söyledi.

Dönmez konuyla ilgili, “Büyük oranda zaten bu sorunlar çözüldü. Bu bölgede yaklaşık 1850 civarında akaryakıt istasyonumuz vardı. Bunlardan 300 tanesi depremde etkilendi. Yani hizmet veremez hale de gelmiş oldu. Ama diğer akaryakıt istasyonlarımızdan bu hizmeti sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Arama Kurtarma Çalışmalarında Son Durum

Dönmez, Bakanlık olarak 9 bin 790 personelle arama kurtarma çalışmalarına katıldıklarını söyledi.

Deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına dair konuşan Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu ile özel sektöre ait madencilik şirketlerinden 8 bin 900’den fazla madencinin arama kurtarma faaliyetleri için deprem bölgelerine intikal ettiğini ifade etti. Özel sektörle birlikte bu sayının 9 bin 790’e kadar çıktığını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Deprem bölgesine ülkenin dört bir yanından yardım geldiğini aktaran Dönmez, “Yardımlara ilişkin 2 husus çok önemli: Birincisi yardımları tabii bir zamana yaymamız ve planlı, programlı şekilde yapmamız gerekiyor. Bu açıdan özellikle yardım göndermek isteyen vatandaşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza AFAD’la koordineli bir şekilde çalışmalarını öneriyoruz.” açıklamasında bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.