Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Dönmez Sel Mağdurlarına Yardım Yapılacağını Açıkladı

Bakan Dönmez, selden etkilenen köy ve mahallelerin muhtarlarıyla Bilecik’te bir araya geldi. Çiftçi ve köylülerin zararının karşılanacağını söyledi.
Bakan Dönmez Sel Mağdurlarına Yardım Yapılacağını Açıkladı
Yorum

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, geçtiğimiz günlerde Bilecik’te yaşanan selden etkilenen köy ve mahallelerin muhtarlarıyla Gölpazarı’nda buluştu.

Muhtarların taleplerini dinleyen Bakan Dönmez, mağduriyet yaşayan çiftçi ve köylülerin zararının karşılanacağı haberini verdi.

Dönmez, sel felaketinin yaşandığı günlerde Covid-19 virüsüne yakalandığı için bölgede bulunamadığını ve ziyaretlerinde geç kaldığını paylaştı.

Bakan, “Olay olur olmaz gerek Valiliğimiz gerek AFAD Başkanlığımız ile doğrudan irtibata geçebildik. Olayları uzaktan takip etmek zorunda kaldık” şeklinde açıklamada bulundu.

Gerekli destek ve imkanların sunulacağını paylaştı.

Bir Hafta İçinde Nakdi Yardım Yapılacak

Dönmez, köy muhtarıyla görüşmesinde ekin ve tahıllarda zarar ve ziyanların olduğunu öğrendiğini aktardı.

Tarım müdürlüğünün gerekli hasar tespit çalışması yaptığı bilgisini vererek, Ankara’da durum takibinin yapıldığını bildirdi.

Bir hafta içinde nakdi yardımın yapılacağını söyledi. Ayrıca evi ve aracı zarar gören vatandaşlara yardım yapılacağını ekledi.

9 Temmuz’da Bilecik’te ve Gölpazarı ile Yenipazar ilçelerinde bulunan bazı köylerde sel meydana gelmişti. 1 kişinin hayatını kaybettiği olayda çok sayıda tarım alanı zarar gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu