Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Çavuşoğlu: TOGG Yurt Dışına İhraç Edilecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avusturya'nın başkenti Viyana'da katıldığı iftar programında açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Bakan Çavuşoğlu: TOGG Yurt Dışına İhraç Edilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avusturya’nın başkenti Viyana’da katıldığı iftar programında çeşitli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da organizasyona telefonla bağlanarak vatandaşlara hitap etti.

“Rabbim bizleri Ramazan-ı şerife kavuşturduğu gibi Ramazan Bayramı’na da kavuştursun” temennisini sunan Erdoğan, 14 Mayıs’ın Türkiye’de ve yurt dışında yeni bir değişim, dönüşüm tarihi olduğunu belirtti.

Çavuşoğlu’nun Gündeminde TOGG Vardı

İftar programında konuşan Çavuşoğlu ise yaşanan deprem, TOGG ve yurt dışındaki Türk toplumuna dair açıklamalarda bulundu.

TOGG’a Viyana’da hem Türklerin hem de Avusturyalıların yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Çavuşoğlu, bugünkü temaslarına TOGG ile gittiğini belirtti.

İlerleyen süreçte TOGG’un yurt dışına da ihraç edileceğini söyleyen Bakan Çavuşoğlu, markanın Türkiye’nin yurt dışındaki misyonlarında hizmet ve makam aracı olarak kullanılacağını aktardı.

Yurt dışındaki Türklerin yaşadıkları ülke ve şehirlerde daha güçlü olması gerektiğine de değinen Çavuşoğlu, “Topluluğumuzun yaşadıkları ülkenin her türlü haklarından daha fazla faydalanmaları lazım. Siyasi haklarından, ekonomik, kültürel haklarından” ifadelerini kullandı.

“Yaralarımızı Saracağız”

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremler nedeniyle 2023’ün aynı zamanda hüzün yılı olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, depremlerde büyük yıkımlar yaşandığını ve can kayıpları nedeniyle yüreklerin yandığını belirtti.

Çavuşoğlu konuya dair, “Elbette ki giden canların telafisi yoktur. Ama geri kalan ne varsa, ne yara varsa, devlet millet el birliği ile bütün bunları saracağız. Yıkılan evlerimizi inşa edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde yaralarımızı saracağız” sözlerini sarf etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir yıl içinde yıkılan evlerin yeniden yenisini yapmayı vaat ettiğini anımsatan Bakan, depremlerin meydana geldiği bölgede TOKİ konutlarının hasar görmediğini vurguladı.

Çavuşoğlu, depremin etkilediği şehirlerde daha iyi konutlar yapılacağına, altyapının daha da güçlendirileceğine değinerek, kentsel dönüşümün hızlandırılacağına işaret etti. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu