Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Çıkış! “Hodri Meydan”

Adalet Bakanı Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına sert ifadelerde bulunarak "Hodri meydan" çıkışında bulundu. İşte detaylar...
Bakan Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Çıkış! “Hodri Meydan”
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu iddiaları gündemde yer alamaya devam ediyor. Konuya yönelik açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki gösterdi.

Bakan Bozdağ, seçime gidildiğini söyleyerek Kılıçdaroğlu’nun elinde bilgi varsa bunları kamuoyuna açıklaması gerektiğini aktardı. Eğer belgeler varsa bunları Cumhuriyet Savcılığına göndermesi gerektiğini “Göndermemesinde engel ne var?” diyerek açıklama yaptı.

“Hodri Meydan, Çık Açıkla”

Bozdağ, CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhur İttifakının zarar görmesini ve milletin gözünden düşmesini isteğini belirterek “Hodri meydan, ne varsa çık  meydana açıkla” çıkışında bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaların Türkiye için zarar oluşturduğunu belirten Bozdağ, devleti uyuşturucu baronu olmakla suçlamanın büyük bir iftira olduğunu aktardı. Şuan  cezaevlerinde 330 bin hükümlünün olduğunu söyledi. Bunların 3’te 1’inin uyuşturucu suçundan tutuklu olduğunu belirtti.

“İsveç ve Finlandiya Uygulamaya Geçmeli”

Ayrıca İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği sürecine değinen Bozdağ, her iki ülkenin Türkiye’nin yanında olduklarını lafla değil uygulamalarla göstermesi gerektiğini aktardı. Ülkelerin NATO’ya girmesinin Türk parlamentosunun onayına bağlı olduğunu bildirdi.

İsveç ve Finlandiya’nın Türkiye’nin tutumunu bildiğini söyleyen Bozdağ, iadesi istenen kişilerle ilgili herhangi bir adım atılmadığın aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu