Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat Yıl Sonu için Hizmet İhracatı Hedefini Açıkladı

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, bu yılın sonunda hizmet ihracatında 110 milyar dolara ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
Bakan Bolat Yıl Sonu için Hizmet İhracatı Hedefini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Sakarya’da iş dünyasının temsilcileri ile Hizmet İhracatı Strateji Konferansı’nı gerçekleştirdiklerini belirterek sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Hizmet ihracatının özellikle son yıllarda küresel anlamda hızlı bir büyüme kaydetmekte ve ürettiği ekonomik değer bakımından ülke ekonomilerinde hayatî bir yer tuttuğunu belirten Bolat, dünya ticaretindeki yeri gün geçtikçe artan hizmetler sektörünün, bugün küresel hasılanın üçte ikisini ve istihdamın yüzde 50’sini oluşturduğunu söyledi.

Bakan Bolat, 2024 yılında da aynı başarıları devam ettirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Bu ivmeyle, yıl sonu hedefimiz olan 110 milyar dolar hizmet ihracatına ulaşmayı, bu vesileyle cari açığın kapatılmasına yine önemli bir katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bolat paylaşımının sonunda, “Ülkemiz ekonomisinin dünyanın en büyük ekonomilerinden biri yapmak ve vatandaşlarımızın refahını artırmak için Ticaret Bakanlığı olarak üzerimize düşen sorumluluğu her alanda layıkıyla taşımaya devam edeceğiz.” sözlerine yer verdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.