Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat Her Şartta Dedi! Ticaret Hedefleri Büyüyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, her koşulda mal ve hizmet ihracatını artırmayı hedeflediklerini vurgulayarak, 2024 yılına dair ticaret hedeflerini paylaştı. İşte detaylar;
Bakan Bolat Her Şartta Dedi! Ticaret Hedefleri Büyüyor
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat bugün resmi X hesabı üzerinden ticarete yönelik 2024 Yılı Hedefler ve Değerlendirmeler Toplantısı’nı gerçekleştirdiklerini bildirdi. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan toplantıda Gümrük Müdürleri, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürleri, Laboratuvar Müdürleri ve Tasfiye İşletme Müdürleriyle Ankara’da bir araya geldiklerini kaydetti.

Türkiye’nin 620 milyar dolarlık mal ihracat ve ithalatı ile 150 milyar dolarlık hizmetler ihracat ve ithalatına işaret eden Bakan Bolat, bu ihracat ve ithalatın yürütüldüğü 154 gümrük idaresinin 2023 yılı performans değerlendirmesini görüştüklerine işaret etti.

Gerçekleşen toplantıda, 2024 hedefleri ve beklentileri hakkında da paylaşımlarda bulunduklarına vurguda bulundu.

Türkiye Üretimine Zarar Verecek İthalatın Önüne Geçilecek

2024 yılı için ihracat ve ithalat hedefleri hakkında da konuşan Bolat, her türlü zorluk ve şartta ihracatı mallar ve hizmetler için artırmak olduğuna dikkat çekti.

İthalatta ise Türkiye’nin üretimine zarar verecek yöntemlerle yapılacak ithalatla etkin bir mücadele yürütmeyi hedeflediklerine vurguda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Bu mücadele kapsamınınsa gümrüklerde her türlü zararlı ve kaçak malları yakalamak olarak belirlenip paylaşıldığını dile getirdi.

Bakan Bolat paylaşımında, “Dış ticaretimize önemli katkılarda bulunan gümrük çalışanlarımıza ve toplantımıza katılan müdürlerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.