Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat Açıkladı: Türk Müteahhitler Dünyada İkinci

Bakan Bolat'ın bugün resmi hesabından Türk Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik sektörlerinin 2023 yılını değerlendirdi. Detaylar haberde;
Bakan Bolat Açıkladı: Türk Müteahhitler Dünyada İkinci
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat bugün resmi X hesabı üzerinden Yurt Dışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Hizmetleri 2023 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nın tamamlandığını açıkladı. Bakan Bolat, Türk müteahhitlerin 2023 yılı 27,4 milyar dolarlık proje değeri ile kapattığını kaydetti.

Türkiye ekonomisine 2023 yılında önemli katkılarda bulunan müteahhitlerin, refah düzeyinin artmasında teknolojik ve katma değerli bir hizmet anlayışı sunduğuna işaret etti.

2023 yılında müteahhitlerin, 135 ülkeye 12 bini aşkın projesi ile dünyada 2’nci sıraya yükselerek 27,4 milyar dolarlık ciddi bir proje değeri kattığını vurguladı.

Teknik müşavirlik sektörünün ise 137 farklı ülkede 2 bin 828 proje ile 233,4 milyon dolarlık hedefi aşarak başarı elde ettiğine dikkat çekti. Bakan Bolat, sektörün küresel piyasada güçlü konumuna vurguda bulundu.

Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Bolat X paylaşımında, şu ifadeleri kullandı;

GCM Yatırım Banner

“Teknolojik atılımları daha hızlı kullanıp, dijital dönüşümden istifade edilerek, çevreye duyarlı projelerle yeni pazarlar kazanmak için Türkiye Müteahhitler Birliği ve Türk Müşavir, Mühendisler ve Mimarlar Birliği ile sürdürdüğümüz verimli iş birliğini 2024 yılında da güçlü bir şekilde devam ettireceğiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.