Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bilgin EYT için Aralık Ayına İşaret Etti

Bilgin, EYT, sözleşmeli personel ve taşeron işçilerle ilgili açıklamalarda bulundu. EYT için tarih belli oldu mu? Sözleşmelilerin kadro durumu ne olacak?
Bakan Bilgin EYT için Aralık Ayına İşaret Etti
HABER GİRİŞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kabine Toplantısı ardından Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz ay konuyla ilgili olarak merak edilen soruları yanıtlayan Bilgin, Bakanlığın konuyla ilgili çalışmalarının devam ettiğini, ilgili bakanlıklar ve kurumlarla görüşüldüğünü aktarmıştı.

Üzerinde uzlaşılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı çalışmayı kamuoyu ile paylaşacaklarını söylemişti.

“Aralık Gibi Gündeme Gelir”

Dün yapılan Kabine Toplantısı’ndan sonra konuşan Bilgin, teknik çalışmasının biraz daha zaman alacağını, tek bir formül üzerinde durduklarını ifade etti. Henüz sonuçlandırılmadığını dile getirerek “EYT Aralık ayı gibi gündeme gelir.” şeklinde konuştu.

Sözleşmeli Personel

Sözleşmeli personellerle ilgili de değerlendirmeler yapan Bakan, kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmayı sona erdirmek üzere olduklarını, Meclis ilk açıldığında sözleşmeli personel dosyasını getireceklerini bildirdi. Şu anda üzerinde çalıştıklarını ve bitirmek üzere olduklarını duyurdu.

Geçici işçiler ver sözleşmeli personel konusunun bir an önce çözülmesi gereken dosyalar olduğunu kaydetti. Sözleşmeli personel için “Çözüyoruz, önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşırız.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Taşeron işçiler

Bakan Bilgin, maden işçileri ve kadroya geçmemiş taşeron işçilerle ilgili de çalışma olduğunu müjdeledi. Taşeron işçilerle ilgili çalışmalarının olduğunu, sözleşmeli personel ile ilgili çalışmanın ardından onu ele alacaklarını duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.