Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan, 600 Bin Gizlenmiş Aracın Ortaya Çıktığını Duyurdu

Ömer Bolat, araç ve emlak piyasasını yakından takip ettiklerini açıkladı ve toplam 600 bin gizlenmiş aracın ortaya çıktığını paylaştı. İşte detaylar;
Bakan, 600 Bin Gizlenmiş Aracın Ortaya Çıktığını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, katıldığı bir televizyon programında emlak ve araç sektörüne yönelik açıklamalar yaptı. Macaristan ziyaretini hatırlatan Bolat, iki ülkenin 16 anlaşma imzaladığını ve ticareti ilk planda 6 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Bakanlık olarak üretenin, yatırım yapanın yanında olduklarını, karaborsacılık, fahiş fiyat ve keyfi zam yapan, fırsatçılık yapmaya çalışanlara karşı mücadele etmenin görevleri olduğunu söyledi.

Aldıkları tedbirlerin ve denetimlerin etkisini gösterdiğini, Ağustos ayının ortalarında ikinci el piyasasında fiyatların düştüğünü ve birinci el piyasasında fiyatların düştüğünü ifade etti.

“600 Bin Gizlenmiş Araç”

Bolat, 600 bin gizlenmiş aracın ortaya çıktığını ve piyasanın büyük ölçüde düzeldiğini dile getirdi. Aynı süreci emlak sektöründe de gördüklerini, sahte kimliklerle fiyat şişirme amaçlı ilan verenleri cezalandırdıklarını bildirdi.

Emlak sitelerindeki ilanları sıkı bir şekilde takip ettiklerini, diğer alanlara girdiklerini ve hazır beton, çimento, inşaat malzemeleri, marketlerde denetimleri artırdıklarını vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Otomotiv ve emlak sektöründe yaşanan düşüşlerin devam edeceğini belirtti ve denetimler sonucunda 567 milyon lira ceza kesildiğini paylaştı.

Bakanlık olarak sınırlı bir bütçeye sahip olduklarını, bütçenin yüzde 60’ından fazlasını ihracat desteklerine harcadıklarını aktardı. 2023’te ortalama 17 milyar liralık bütçenin 11 milyarının ihracat desteklerine gittiğini söyledi.

 

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.