Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bahçeli, MHP’nin Emekli Maaşları için Zam Teklifini Açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında emekli maaş zammına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bahçeli, MHP’nin Emekli Maaşları için Zam Teklifini Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli’nin gündeminde emeklilere yapılan maaş zammı ve partisinin bu konudaki beklentisi yer aldı.

Bahçeli açıklamasında 1 Temmuz’da tüm kamu görevlilerinin maaşlarında toplu sözleşmeden kaynaklanan oranda toplam yüzde 17.55’lik zam ve seyyanen net 8077 liralık artış yapılacağını hatırlattı.

Bahçeli MHP’nin Teklifini Açıkladı

MHP lideri açıklamasının devamında, “Gönül isterdi ki daha fazla olsun ancak bütçe imkanları bellidir. Emeklilerimizi yüzde 25’lik maaş artışı makul ve yeterli bulunmamıştır. MHP olarak teklifimiz şudur; 8077 liralık seyyanen artışın, kök ücrete ve aynısı ile emekli maaşlarına yansıtılmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Hayat pahalılığının kader olmadığını belirten Bahçeli, “Kur faizde oynaklıklar gündemdeki ağırlığını inşallah kaybedecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistem, siyasal ve ekonomik istikrarın güvencesidir.” açıklamasında bulundu.

Seçim sonrası açıklanan yeni Kabine’nin ekonominin maruz kaldığı tehlikeleri en aza indirmek için kolları sıvadığını belirten Bahçeli, “Biz gelecekten umutluyuz. El ele verdikçe her zorluğu yeneceğimiz kanaatindeyiz.” diye konuştu.

Bahçeli grup toplantısında, devletin deprem bölgesinde seferber olduğunu, bütün imkanların devreye alındığını belirterek, olağanüstü mücadele sürecinin desteklenmesi amacıyla 2023 yılı bütçesine ek yapılması söz konusu olduğunu söyledi.

MHP lideri ekonomik şartlar iyileştikçe, ekonomik toparlanma genişledikçe, ümit ediyorum ki memur ve emeklilerin maaşlarının çok daha yüksek düzeylere ulaşacağını söyledi. Milliyetçi Hareket Partisi işçinin, memurun, esnafın, emeklinin, çiftçinin, sanayici, müteşebbisin, bakıma muhtaç her insanın arkasında olduğunu sözlerine ekledi.

Bahçeli: Fırsatçılarla Mücadele Edilmeli

Bahçeli enflasyondaki düşüşe eşzamanlı olarak, işçilere ve asgari ücretle geçinenlere yapılan iyileştirmelerle beraber memur ve emeklilerimizin maaşlarının artırılmasının satın alma gücünü nispeten koruyacağını söyledi.

MHP lideri ayırca döviz fiyatlarındaki dalgalanmalardan haksız fiyat artışlarıyla istifadeye kalkışan, fiyat etiketlerini güncellemek bahanesiyle acımasızlığa ortak olan, vatandaşın kesesine, devletin kasasına göz koyan fırsatçılarla amansız şekilde mücadele edilmesi gerektiğini belirtti. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu