Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bahçeli 2023 Seçimleri için Mayıs Ayını İşaret Etti

Devlet Bahçeli bugün 2023 seçimleri için değerlendirmelerde bulunarak, "Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim." ifadelerini kullandı. Açıklamanın detayları haberde;
Bahçeli 2023 Seçimleri için Mayıs Ayını İşaret Etti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında 2023 seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli, seçimlerin Mayıs ayında yapılması gerektiğini söyleyerek fikrini bildirdi.

MHP Milletvekillerinin ortak katılımıyla Kızılcahamam’da iç ve dış gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunulduğu bildirdi. Bahçeli, Meclis faaliyetleri hakkında da bilgilendirme yapıldığını kaydetti.

MHP’nin 2023 seçimlerine tam olarak hazır olduğunu belirten Bahçeli, 15 Ocak Pazar gününden itibaren seçim sathına girildiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ne zaman yapılacağına dair yapılan açıklamaların bir an evvel son bulması ve mutabakatla uygun tarihin tespitinin önemine işaret eden Bahçeli şöyle konuştu;

“Sandıktan korkmanın hiç kimseye bir yararı dokunmayacaktır. Bu erken seçim değil, seçim tarihinin güncellenmesidir.”

GCM Yatırım Banner

Böylece Bahçeli, resmi takvime göre 18 Haziran 2023’te yapılacak olan seçimlerin Mayıs ayında yapılması için fikir bildirdi.

Erdoğan, Seçim Tarihinin Yenilenmesine Karar Verebilir

Muhalefet partilerinin bu fikri kabul etmezse, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa’nın 116. Maddesi 2. Fıkrası uyarınca seçimlerin yenilenmesine karar verebileceğini vurguladı.

Erdoğan’ın seçimlerin yenilenmesine karar verdiği andan itibaren 60 gün içerisinde sürecin başlayacağının altını çizdi.

Devlet Bahçeli, “Muhalefet şayet seçimlerden umut kesmemişlerse, ipe un sermeyi bir kenara bırakma düşüncesine sabitlenmemişlerse TBMM’de makul tarihin uzlaşmayla belirlenmesi önünde hiçbir engel kalmayacaktır.” dedi.

Seçim tarihi tartışmasının son bulması gerektiğini savunarak, “Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim, sözü ve kararı aziz milletimizin kutlu iradesine tevdi edelim. Uzlaşarak Türkiyemizi seçime taşıyalım.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.