Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Baharda Halka Arz Olan Şirketin İhracatını Artıracak Gelişme!

Geçen yıl halka arz olan Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde ihracat izinlerine ilişkin yeni bir bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Baharda Halka Arz Olan Şirketin İhracatını Artıracak Gelişme!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yıl 10-11-12 Mayıs tarihlerinde halka arz işlemi gerçekleşen Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, bu yılki ihracat izinlerine ilişkin yeni bir bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KAYSE koduyla işlem gören şirket, ayrca gerçekleştirilen şeker ihracat miktarına dair güncel bilgiler de verdi.

Açıklamada, 2023/2024 yılı ihracat şekeri üretim miktarı dikkate alınarak önceki hafta içinde Ticaret Bakanlığı tarafından 30 Nisan 2024 tarihine kadar ihraç edilmek üzere şirkete 11 bin 832 ton şeker ihraç izni verildiği hatrlatıldı.

Gelinen noktada, Ticaret Bakanlığı tarafından şeker ihraç izninin 19 bin 608 ton artırılarak toplam 31 bin 440 tona yükseltildiği bilgisi verildi.

İlk izin tarihinden bu yana şirketin, şeker ihracat miktarının ise 4 bin ton seviyesine ulaştığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş halka arzında geçen bahar döneminde talep toplama işlemi tamamlanırken satışa sunulan 106.000.000 TL nominal değerli payların dağıtımı gerçekleşmişti. Halka arz büyüklüğü 1.724.620.000 TL olmuştu.

KAYSE Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 0,10 değer kaybıyla 8.016,09 puandan tamamlarken KAYSE hisseleri endeksle paralel hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,4’lük düşüşle 32,8 TL seviyesine gerileme gösterdi.

KAYSE Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yatırımcısına haftalık bazda yüzde 1,8 oranında getiri sağlayan hisseler, aylık bazda ise yüzde 17,3 kırmızı görünüm veriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.