Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bagfaş Bandırma Hisseleri JCR Avrasya Güncellemesine Tepkisiz Kaldı

Bağfaş Bandırma hisseleri, JCR Avrasya’nın kredi derecelendirmesine tepki göstermedi.
Bagfaş Bandırma Hisseleri JCR Avrasya Güncellemesine Tepkisiz Kaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) kredi notu derecelendirmesi bildiriminde bulundu. Hisseler bildirim sonrasında fazla değişim göstermeyerek negatif seyrini sürdürdü.

Dün en son 21,4 Türk lirası seviyesinde işlem gören BAGFS kodlu hisse senetleri, 27 Ekim seansına 21,50 TL ile açılış yaptı. Açılışta en yüksek 21,54 TL, en düşük 21,26 TL seviyesinde fiyatlandı. Sonrasında açılış yükseğini aşamazken ekside hareket etti.

TSİ 12.11’de yüzde 1,7 ekside fiyatlanırken gün içi hareket aralığı 21,04 – 21,5 TL oldu.
Bağfaş Hisse Yüzde 1,7 Ekside
KAYNAK: Piyasaparatic.com

Son veriler ışığında BAGFS hisseleri haftalık bazda yüzde 1 değerlenirken aylık bazda yüzde 11,6 değer kazandı. Yıllık bazda ise yüzde 21 değerlendi. Yıllık en yüksek seviyesi 33,80 TL olan hisselerin yıllık en düşük seviyesi 13,99 TL oldu.

KAP’a kredi derecelendirilmesi bildirimi TSİ 11.33’de yapılırken piyasalar açıklamaya tepki göstermedi.

“Şirketimizin kredi notunun derecelendirilmesi kapsamında JCR Eurasia Rating (JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş) tarafından değerleme yapılmış; Uzun vadeli / kısa vadeli ulusal kredi notu A(Trk) / A-1 (Trk) olarak, uzun vadeli / kısa vadeli uluslararası kredi notu BB / B olarak belirlenmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu