Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bağ-Kur’lular için Prim Gün Sayısı Azalıyor!

ATO Başkanı Baran’ın talepleri üzerine Bakan Bilgin Bağ-Kurluların prim gün sayısındaki azalışa yeşil ışık yaktı. İşte detaylar;
Bağ-Kur’lular için Prim Gün Sayısı Azalıyor!
Yorum

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşerek bazı taleplerde bulundu. Baran, Bakan Bilgin’den emeklilik için gerekli olan 9 bin prim gün sayısının azaltılmasını istedi.

ATO Başkanı, Türkiye’de vergi vererek istihdam sağlayan, iş yeri açan, katma değer yaratarak ekonomiye katkı sağlayan Bağ-Kur’lu vatandaşlar hakkında Bilgin’e bilgi verdi.

Bakan Bilgin vatandaşları memnun edecek açıklamalarda bulundu.

ATO’dan aktarılan bilgilere göre Bakan Bilgin Gürsel Baran’ın talebini olumlu karşıladı. Bilgin, Bağ-Kur’luların tamamının aynı şekilde değerlendirilmeyeceğini, prim gün sayısındaki düzenlemeyi işverenlerin sağladıkları istihdama göre yapacaklarını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu